Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (66 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Author
tr: Yazar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Priority
tr: Öncelik

en: project
tr: proje

en: Projects
tr: Projeler

en: Project
tr: Proje

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: High
tr: Yüksek

en: Low
tr: Düşük

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Assigned to
tr: Atandığı kişi

en: Mail
tr: Posta

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Done
tr: Tamam

en: Page
tr: Sayfa

en: Custom
tr: Özel

en: Comment
tr: Yorum

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Desc
tr: Azalan

en: Task
tr: Görev

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: comments
tr: yorumlar

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Mail settings
tr: Posta ayarları

en: Changed
tr: Değişti

en: comment
tr: yorum

en: Delete comments
tr: Yorumları sil

en: Apply
tr: Uygula

en: Tasks
tr: Görevler

en: Created On
tr: Oluşturulma Tarihi

en: Add comment
tr: Yorum ekle

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Created by
tr: Oluşturan

en: In Progress
tr: Devam Etmekte

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Critical
tr: Önemli

en: square
tr: kare

en: Delete tasks
tr: Görevleri sil

en: Asc
tr: Artan

en: The time that the comment was created.
tr: Yorumun oluşturulduğu zaman.

en: The time that the comment was last edited.
tr: Yorumun en son düzenlendiği zaman.

en: The number of comments.
tr: Yorum sayısı.
