Minimal Lite (8.x-1.3) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: راهنما

en: Basic Settings
fa: تنظیمات پایه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Content Top
fa: بالای محتوا

en: Red
fa: قرمز

en: Gray
fa: خاکستری

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Featured
fa: ویژه

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Region settings
fa: تنظیمات ناحیه

en: Search...
fa: جستجو...

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Footer First
fa: اولین پاورقی

en: Footer Second
fa: پاورقی دوم

en: Footer Third
fa: پاورقی سوم
