Two Factor Authentication - TFA / Passwordless Login (5.0.5) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Register
id: Daftar

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Password
id: Sandi

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Configure
id: Konfigurasi

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Frequently Asked Questions
id: Pertanyaan yang Sering Diajukan

en: Allowed
id: Diperbolehkan

en: Roles
id: Peran

en: Phone
id: Telepon

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Role
id: Peran

en: Query
id: Kueri

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Name or email contains
id: Nama atau email mengandung
