Two Factor Authentication - TFA / Passwordless Login (5.1.1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Next
pt: Próximo

en: Register
pt: Registro

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Action
pt: Ação

en: Yes
pt: Sim

en: Reset
pt: Redefinir

en: Password
pt: Senha

en: Note:
pt: Nota:

en: Back
pt: Voltar

en: Save
pt: Salvar

en: Update
pt: Atualizar

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Save Settings
pt: Salvar Configurações

en: Frequently Asked Questions
pt: Perguntas Frequentes

en: Allowed
pt: Permitido

en: Roles
pt: Papéis

en: Filter
pt: Filtrar

en: Click here
pt: Clique aqui

en: Configuration
pt: Configurações

en: Role
pt: Papel

en: Phone Number
pt: Número do Telefone

en: Query
pt: Consulta

en: User Roles
pt: Papéis de Usuário

en: Skip
pt: Pular

en: Activate
pt: Ativar

en: Verify
pt: Verificar

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Name or email contains
pt: Nome ou email contém
