Two Factor Authentication - TFA / Passwordless Login (5.3.5) - en to fr translation catalogue (57 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: Download
fr: Téléchargement

en: Login
fr: Identifiant

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Note:
fr: Note :

en: Back
fr: Précédent

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Email
fr: Courriel

en: Email Address
fr: Adresse de courriel

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Save Settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Created
fr: Créé

en: Frequently Asked Questions
fr: Foire Aux Questions

en: Roles
fr: Rôles

en: Filter
fr: Filtrer

en: Click here
fr: Cliquez ici

en: Success
fr: Succès

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Role
fr: Rôle

en: Phone Number
fr: Numéro de téléphone

en: Profile
fr: Profil

en: Query
fr: Requête

en: Video
fr: Vidéo

en: Changed
fr: Modifié

en: Proceed
fr: Procéder

en: Apply
fr: Appliquer

en: User Roles
fr: rôles utilisateur

en: Skip
fr: Passer

en: Activate
fr: Activer

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Select All
fr: Tout sélectionner

en: Bulk operations
fr: Opérations en masse

en: Addons
fr: Modules externes

en: Verify
fr: Vérifier

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de %error_operation avec les arguments : @arguments

en: Event Type
fr: Type de l'Évènement

en: Failure
fr: Échec

en: Coming Soon
fr: Prochainement disponible

en: Name or email contains
fr: Nom ou courriel contenant
