Two Factor Authentication - TFA / Passwordless Login (5.4.0) - en to hu translation catalogue (60 entries)

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Action
hu: Művelet

en: Yes
hu: Igen

en: Download
hu: Letölt

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: Settings
hu: Beállítások

en: Note:
hu: Megjegyzés:

en: Back
hu: Vissza

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Email
hu: E-mail

en: Email Address
hu: E-mail cím

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Created
hu: Létrehozva

en: Frequently Asked Questions
hu: Gyakran Ismételt Kérdések

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Filter
hu: Szűrő

en: Click here
hu: Ide kell kattintani

en: Success
hu: Sikeres

en: Authored by
hu: Szerző

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Role
hu: Szerepkör

en: Phone Number
hu: Telefonszám

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Profile
hu: Profil

en: Browser
hu: Böngésző

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Video
hu: Videó

en: Changed
hu: Módosítva

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: User Roles
hu: Felhasználói szerepkörök

en: Skip
hu: Kihagy

en: Activate
hu: Bekapcsolás

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Bulk operations
hu: Tömeges műveletek

en: Verify
hu: Ellenőriz

en: - Any -
hu: – Bármelyik –

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hu: Hiba történt %error_operation feldolgozása közben a következő argumentumokkal: @arguments

en: Failure
hu: Sikertelen

en: Items Per Page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Device Type
hu: Eszköztípus

en: You can use your username or email address to login.
hu: Bejelentkezéshez használható a felhasználónév vagy e-mail cím bármelyike.
