Two Factor Authentication - TFA / Passwordless Login (5.4.0) - en to oc translation catalogue (44 entries)

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Action
oc: Accion

en: Yes
oc: Òc

en: Download
oc: Telecargament

en: Login
oc: Identificant

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: Settings
oc: Paramètres

en: Note:
oc: Nòta :

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Roles
oc: Ròtles

en: Filter
oc: Filtrar

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Role
oc: Ròtle

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Profile
oc: Perfil

en: Browser
oc: Navigador

en: Query
oc: Requèsta

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Bulk operations
oc: Operacions en masse

en: - Any -
oc: - Tot -
