Two Factor Authentication - 2FA / Passwordless Login (8.x-4.5) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Next
pt: Seguinte

en: Register
pt: Inscrever-se

en: Submit
pt: Enviar

en: Attribute
pt: Atributo

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Login
pt: Entrar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Password
pt: Senha

en: Note:
pt: Nota:

en: Back
pt: Voltar

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: Configure
pt: Configurar

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Save Settings
pt: Guardar definições

en: Frequently Asked Questions
pt: Perguntas Frequentes

en: Click here
pt: Clique aqui

en: Phone
pt: Telefone

en: Configuration
pt: Configuração

en: Query
pt: Consulta

en: Enter username
pt: Digite nome de utilizador
