Two Factor Authentication - TFA / Passwordless Login (8.x-4.6) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Register
it: Registrati

en: Submit
it: Invia

en: Attribute
it: Attributo

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Login
it: Accedi

en: Reset
it: Ripristina

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Configure
it: Configura

en: Email
it: E-mail

en: User ID
it: ID utente

en: Frequently Asked Questions
it: Domande frequenti

en: Click here
it: Clicca qui

en: Phone
it: Telefono

en: Configuration
it: Configurazione

en: User Management
it: Gestione Utente
