Custom API (1.0.0) - en to cy translation catalogue (29 entries)

en: Body
cy: Corff

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Confirm
cy: Cadarnhau

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: Separator
cy: Gwahanydd

en: Custom
cy: Addasu

en: Method
cy: Dull

en: Other
cy: Arall

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Close
cy: Yn agos

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Key
cy: Allwedd

en: Context
cy: Cyd-destun

en: Column
cy: Colofn

en: Direction
cy: Cyfeiriad
