Custom API (1.0.0) - en to fil translation catalogue (19 entries)

en: Body
fil: Nilalaman

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Value
fil: Halaga

en: Username
fil: Bansag

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Confirm
fil: Kumpirmahin

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Password
fil: Hudyat

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Update
fil: Gawing bago

en: Add
fil: Idagdag

en: View
fil: Tingnan

en: Filters
fil: Mga salaan

en: Operation
fil: Pagpapatakbo

en: Key
fil: Susi

en: - Select -
fil: - Pumili -

en: Direction
fil: Direksiyon
