Custom API (1.0.0) - en to fr translation catalogue (53 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Test
fr: Tester

en: Response
fr: Réponse

en: Password
fr: Mot de passe

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Please enter a valid email address.
fr: Veuillez saisir une adresse de courriel valide.

en: Separator
fr: Séparateur

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Custom
fr: Personnalisé

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Example
fr: Exemple

en: Method
fr: Méthode

en: Other
fr: Autre

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Filters
fr: Filtres

en: Phone Number
fr: Numéro de téléphone

en: Close
fr: Fermer

en: Purpose
fr: Objectif

en: Operation
fr: Opération

en: Key
fr: Clef

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Entity
fr: Entité

en: Authentication
fr: Authentification

en: Headers
fr: Entêtes

en: Context
fr: Contexte

en: Authorization
fr: Autorisation

en: Setting
fr: Paramètre

en: Column
fr: Colonne

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Parameter
fr: Paramètre

en: Source Type
fr: Type de source

en: Config
fr: Configuration

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: SQL Query
fr: Requête SQL

en: Learn more
fr: En savoir plus

en: How to use
fr: Comment l'utiliser

en: Basic Auth
fr: Authentification basique

en: Method:
fr: Méthode :
