Custom API (1.0.0) - en to he translation catalogue (43 entries)

en: Body
he: תוכן

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Actions
he: פעולות

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Action
he: פעולה

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: Test
he: בדיקה

en: Response
he: תשובה

en: Password
he: סיסמה

en: Save
he: שמירה

en: Update
he: עדכון

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Email
he: דוא"ל

en: Separator
he: מפריד

en: Custom
he: מותאם

en: Method
he: שיטה

en: Other
he: אחר

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Filters
he: מסננים

en: Close
he: סגירה

en: Operation
he: פעולה

en: Condition
he: מצב

en: Key
he: מפתח

en: Features
he: פיצ'רים

en: Entity
he: יישות

en: Authentication
he: הזדהות

en: Context
he: הקשר

en: Setting
he: הגדרות

en: Column
he: עמודה

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Parameter
he: פרמטר

en: Direction
he: כיוון

en: Config
he: קונפיג

en: SQL Query
he: שאילתת SQL

en: Method:
he: שיטה:
