Custom API (1.0.0) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: Actions
ja: アクション

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Action
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Test
ja: テスト

en: Response
ja: レスポンス

en: Password
ja: パスワード

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Email
ja: メール

en: Please enter a valid email address.
ja: 正確なメールアドレスを入力して下さい。

en: Separator
ja: セパレーター

en: Advanced Settings
ja: 高度な設定

en: Custom
ja: カスタム

en: Example
ja: 例

en: Method
ja: メソッド

en: Other
ja: その他

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Filters
ja: フィルター

en: Close
ja: 閉じる

en: Purpose
ja: 目的

en: Operation
ja: 操作

en: Condition
ja: コンディション

en: Key
ja: キー

en: Features
ja: フィーチャー

en: Entity
ja: エンティティ

en: Authentication
ja: 認証

en: Order By
ja: ソート順

en: Context
ja: コンテキスト

en: Authorization
ja: 承認

en: Setting
ja: 設定

en: Column
ja: カラム

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Parameter
ja: パラメーター

en: Direction
ja: 方向

en: Source Type
ja: ソースタイプ

en: Config
ja: 設定

en: Cookie
ja: クッキー

en: SQL Query
ja: SQLクエリー

en: How can we help you?
ja: お手伝いしましょうか？
