Custom API (1.0.0) - en to kn translation catalogue (42 entries)

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Advanced Settings
kn: ಸುಧಾರಿತ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Phone Number
kn: ದೂರವಾಣಿ ಸಂಖ್ಯೆ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Headers
kn: ಹೆಡರ್‌ಗಳು

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Authorization
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Setting
kn: ಸಂಯೋಜನೆ

en: Parameter
kn: ನಿಯತಾಂಕ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ
