Custom API (1.0.0) - en to nl translation catalogue (51 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Actions
nl: Acties

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Action
nl: Actie

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Response
nl: Antwoord

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Email
nl: E-mail

en: Please enter a valid email address.
nl: Voer een geldig e-mailadres in.

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Custom
nl: Aangepast

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Method
nl: Methode

en: Other
nl: Andere

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Phone Number
nl: Telefoonnummer

en: Close
nl: Sluiten

en: Purpose
nl: Doel

en: Operation
nl: Bewerking

en: Condition
nl: Voorwaarde

en: Key
nl: Sleutel

en: Entity
nl: Entiteit

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Authorization
nl: Autorisatie

en: Setting
nl: Instelling

en: Column
nl: Kolom

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Direction
nl: Richting

en: Ordering
nl: Bestellen

en: Config
nl: Instellen

en: Please enter a valid URL.
nl: Voer een geldige URL in.

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: SQL Query
nl: SQL-query

en: Learn more
nl: Meer te weten komen

en: Basic Auth
nl: Basisverificatie

en: Two Factor Authentication
nl: Twee-stapsverificatie

en: Upgrade Plan
nl: Upgrade-plan
