Custom API (1.0.0) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Actions
pt: Ações

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Test
pt: Testar

en: Password
pt: Senha

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: Separator
pt: Separador

en: Custom
pt: Personalizado

en: Method
pt: Método

en: Other
pt: Outro

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Filters
pt: Filtros

en: Close
pt: Fechar

en: Operation
pt: Operação

en: Condition
pt: Condição

en: Key
pt: Chave

en: Entity
pt: Entidade

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Context
pt: Contexto

en: Setting
pt: Definição

en: Column
pt: Coluna

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Parameter
pt: Parâmetro

en: Direction
pt: Direção

en: SQL Query
pt: Consulta SQL
