Custom API (1.0.0) - en to uk translation catalogue (68 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Actions
uk: Дії

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Action
uk: Дія

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Test
uk: Тест

en: Response
uk: Відповідь

en: Password
uk: Пароль

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Please enter a valid email address.
uk: Прохання ввести коректну адресу електронної пошти

en: Separator
uk: Розділювач

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Custom
uk: Власний

en: API Key
uk: Ключ API

en: Example
uk: Приклад

en: Method
uk: Спосіб

en: Other
uk: Інше

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Filters
uk: Фільтри

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Close
uk: Закрити

en: Purpose
uk: Мета

en: Operation
uk: Дія

en: Condition
uk: Умова

en: Key
uk: Ключ

en: Features
uk: Властивості

en: Entity
uk: Сутність

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Headers
uk: Заголовки

en: Order By
uk: Впорядкувати за

en: Context
uk: Контекст

en: Authorization
uk: Уповноваження

en: Setting
uk: Параметр

en: Column
uk: Колонка

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Parameter
uk: Параметр

en: Direction
uk: Напрям

en: Source Type
uk: Тип джерела

en: Ordering
uk: Замовлення

en: Clear Cache
uk: Очистити кеш

en: Config
uk: Конфіґурація

en: Table Name
uk: Назва Таблиці

en: Please enter a valid URL.
uk: Укажіть коректну адресу (URL)

en: Cookie
uk: Куки

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Test Connection
uk: Тестове з'єднання

en: SQL Query
uk: Запит SQL

en: Endpoint
uk: Кінцева точка

en: Learn more
uk: Дізнатися більше

en: How to use
uk: Як користуватися

en: Basic Auth
uk: Basic-автентифікація

en: Select Fields
uk: Виділити поля

en: Method:
uk: Метод:

en: Current Plan
uk: Поточний план

en: How can we help you?
uk: Чим ми можемо допомогти?

en: Upgrade Plan
uk: План оновлення
