Custom API (1.0.0) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Test
hi: परीक्षण

en: Response
hi: उत्तर

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Example
hi: उदाहरण

en: Method
hi: तरीका

en: Other
hi: अन्य

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Close
hi: बंद करे

en: Operation
hi: काम

en: Condition
hi: अवस्था

en: Entity
hi: इकाई

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Context
hi: संदर्भ

en: Setting
hi: व्यवस्था

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Direction
hi: दिशा
