Custom API (1.0.0) - en to hu translation catalogue (62 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Actions
hu: Műveletek

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Action
hu: Művelet

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Test
hu: Teszt

en: Response
hu: Válasz

en: Password
hu: Jelszó

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Please enter a valid email address.
hu: Valós e-mail címet kell megadni.

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Custom
hu: Egyéni

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Example
hu: Példa

en: Method
hu: Mód

en: Other
hu: Egyéb

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Filters
hu: Szűrők

en: Phone Number
hu: Telefonszám

en: Close
hu: Bezár

en: Purpose
hu: Cél

en: Operation
hu: Művelet

en: Condition
hu: Feltétel

en: Key
hu: Kulcs

en: Features
hu: Jellemzők

en: Entity
hu: Entitás

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Headers
hu: Fejlécek

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Authorization
hu: Hitelesítés

en: Setting
hu: Beállítások

en: Column
hu: Oszlop

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Direction
hu: Irány

en: Source Type
hu: Forrás típusa

en: Ordering
hu: Rendelés

en: Clear Cache
hu: Gyorstár törlése

en: Please enter a valid phone number.
hu: Valós telefonszámot kell beírni

en: Config
hu: Beállítás

en: Please enter a valid URL.
hu: Érvényes webcímet kell megadni.

en: Cookie
hu: Süti

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: SQL Query
hu: SQL-lekérdezés

en: Endpoint
hu: Végpont

en: Learn more
hu: További információk

en: Related Products
hu: Kapcsolódó termékek

en: Table Columns
hu: Táblázatoszlopok
