Custom API (1.0.0) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Actions
it: Azioni

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Action
it: Azione

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Response
it: Risposta

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Email
it: E-mail

en: Separator
it: Separatore

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Custom
it: Personalizzato

en: Example
it: Esempio

en: Method
it: Metodo

en: Other
it: Altro

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Filters
it: Filtri

en: Close
it: Chiudi

en: Operation
it: Operazione

en: Condition
it: Condizione

en: Key
it: Chiave

en: Features
it: Funzionalità

en: Entity
it: Entità

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Context
it: Contesto

en: Authorization
it: Autorizzazione

en: Setting
it: Configura

en: Column
it: Colonna

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Parameter
it: Parametro

en: Direction
it: Direzione

en: Config
it: Configurazione

en: SQL Query
it: Query SQL

en: Learn more
it: Approfondisci
