Custom API (1.0.0) - en to ms translation catalogue (30 entries)

en: Body
ms: Kandungan

en: Delete
ms: Padam

en: Submit
ms: Serah

en: Operations
ms: Operasi-operasi

en: Value
ms: Nilai

en: Username
ms: Nama pengguna

en: Actions
ms: Tindakan-tindakan

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Cancel
ms: Batal

en: Action
ms: Tindakan

en: Edit
ms: Sunting

en: None
ms: Tiada

en: Test
ms: Ujian

en: Password
ms: Kata laluan

en: Save
ms: Simpan

en: Update
ms: Kemas kini

en: Add
ms: Tambah

en: View
ms: Pandangan

en: Email
ms: E-mel

en: Separator
ms: Pemisah

en: Custom
ms: Tersuai

en: Method
ms: Kaedah

en: Other
ms: Lain-lain

en: Filters
ms: Penapis-penapis

en: Close
ms: Tutup

en: Operation
ms: Operasi

en: Key
ms: Kunci

en: Context
ms: Konteks

en: - Select -
ms: - Pilih -

en: Direction
ms: Arah
