Custom API (1.0.0) - en to oc translation catalogue (40 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Actions
oc: Accions

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Action
oc: Accion

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Test
oc: Testar

en: Response
oc: Responsa

en: Password
oc: Senhal

en: Save
oc: Enregistrar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Separator
oc: Separador

en: Custom
oc: Personalizat

en: Example
oc: Exemple

en: Method
oc: Metòde

en: Other
oc: Autre

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Filters
oc: Filtres

en: Close
oc: Tampar

en: Operation
oc: Operacion

en: Key
oc: Clau

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Entity
oc: Entitat

en: Context
oc: Contèxte

en: Column
oc: Colomna

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Parameter
oc: Paramètre

en: Direction
oc: Direccion

en: SQL Query
oc: Requèsta SQL
