Custom API (1.0.0) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Actions
fa: عملکردها

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: Test
fa: آزمایش

en: Password
fa: رمز

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: هویت

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Separator
fa: جداکننده

en: Custom
fa: سفارشی

en: Other
fa: ساير

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Filters
fa: صافیها

en: Close
fa: بستن

en: Condition
fa: شرط

en: Key
fa: کلید

en: Entity
fa: عنصر

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Context
fa: زمینه

en: Setting
fa: تنظیمات

en: Column
fa: ستون

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Parameter
fa: پارامتر

en: Direction
fa: جهت
