Custom API (1.0.0) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Actions
tr: Eylemler

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Action
tr: Eylem

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Response
tr: Yanıt

en: Password
tr: Parola

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Email
tr: E-posta

en: Separator
tr: Ayraç

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Custom
tr: Özel

en: Example
tr: Örnek

en: Method
tr: Yöntem

en: Other
tr: Diğer

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Phone Number
tr: Telefon

en: Close
tr: Kapat

en: Operation
tr: İşlem

en: Condition
tr: Koşul

en: Key
tr: Anahtar

en: Features
tr: Özellikler

en: Entity
tr: Nesne

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Authorization
tr: Yetkilendirme

en: Setting
tr: Ayarlar

en: Column
tr: Sütun

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Direction
tr: Yön

en: Ordering
tr: Sipariş vermek

en: Config
tr: Yapılandırma

en: SQL Query
tr: SQL Sorgusu

en: Endpoint
tr: Uç nokta
