OAuth & OpenID Connect Single Sign On – SSO (OAuth/OIDC Client) (4.0.20) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Block Title
pt: Título do Bloco

en: Action
pt: Ação

en: Download
pt: Descarregar

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Test
pt: Testar

en: Settings
pt: Definições

en: Note:
pt: Nota:

en: Save
pt: Guardar

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Frequently Asked Questions
pt: Perguntas Frequentes

en: Add block
pt: Adicionar bloco

en: Line
pt: Linha

en: here
pt: aqui

en: Configuration
pt: Configuração

en: IP Address
pt: Endereço de IP

en: Save Configuration
pt: Guardar Configuração

en: Block description
pt: Descrição do bloco

en: Blocks
pt: Blocos

en: Block body
pt: Corpo do bloco

en: Manage fields
pt: Gerir campos

en: Application
pt: Pedido

en: Reports
pt: Relatórios

en: Structure
pt: Estrutura

en: Import Configuration
pt: Importar configuração

en: Full HTML
pt: HTML Completo

en: Select Timezone
pt: Selecione o fuso horário
