OAuth Client & OpenID Connect SSO - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: Cancel
id: Batal

en: Block Title
id: Judul Blok

en: Action
id: Tindakan

en: Download
id: Unduh

en: Test
id: uji

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Upload
id: Unggah

en: Frequently Asked Questions
id: Pertanyaan yang Sering Diajukan

en: Add block
id: Tambah blok

en: Client ID
id: ID Klien

en: Line
id: Baris

en: here
id: di sini

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Block description
id: Deskripsi blok

en: Blocks
id: Blok

en: Block body
id: Isi blok

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: Reports
id: Laporan

en: Structure
id: Struktur

en: Full HTML
id: HTML penuh
