OAuth Client & OpenID Connect SSO - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: Cancel
it: Annulla

en: Action
it: Azione

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Upload
it: Carica

en: Email
it: E-mail

en: Frequently Asked Questions
it: Domande frequenti

en: Add block
it: Aggiungi blocco

en: Header
it: Intestazione

en: Line
it: Riga

en: here
it: qui

en: Configuration
it: Configurazione

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Block description
it: Descrizione del blocco

en: Blocks
it: Blocchi

en: Block body
it: Corpo del blocco

en: Manage fields
it: Gestisci campi

en: Reports
it: Resoconti

en: Date and Time
it: Data e Ora

en: Structure
it: Struttura

en: Full HTML
it: HTML completo
