OAuth Client & OpenID Connect SSO - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Block Title
fr: Titre du bloc

en: Download
fr: Téléchargement

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Test
fr: Tester

en: Settings
fr: Paramètres

en: Note:
fr: Note :

en: Save
fr: Enregistrer

en: Upload
fr: Transférer

en: Email
fr: Courriel

en: Frequently Asked Questions
fr: Foire Aux Questions

en: Add block
fr: Ajouter un bloc

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Header
fr: Entête

en: Line
fr: Ligne

en: here
fr: ici

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: Save Configuration
fr: Enregistrer la Configuration

en: Block description
fr: Description du bloc

en: Blocks
fr: Blocs

en: Block body
fr: Corps du bloc

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: Note:
fr: À noter :

en: Reports
fr: Rapports

en: Go to
fr: Aller à

en: Date and Time
fr: Date et heure

en: Box
fr: Boîte

en: Full HTML
fr: HTML complet

en: Payment Methods
fr: Modes de paiement
