OAuth Client & OpenID Connect SSO - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Block Title
pt: Título do bloco

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Test
pt: Teste

en: Settings
pt: Configurações

en: Note:
pt: Nota:

en: Save
pt: Salvar

en: Upload
pt: Carregar

en: Frequently Asked Questions
pt: Perguntas Frequentes

en: Add block
pt: Adicionar bloco

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Line
pt: Linha

en: here
pt: aqui

en: Configuration
pt: Configurações

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Block description
pt: Descrição do bloco

en: Blocks
pt: Blocos

en: Block body
pt: Corpo do bloco

en: Manage fields
pt: Gerenciar campos

en: Application
pt: Aplicativo

en: Reports
pt: Relatórios

en: Structure
pt: Estrutura

en: Full HTML
pt: HTML completo

en: Payment Methods
pt: Métodos de Pagamento
