OAuth Client & OpenID Connect SSO - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Email Domain
fr: Domaine de courriel

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Value
fr: Valeur

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disable
fr: Désactiver

en: Download
fr: Téléchargement

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Test
fr: Tester

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add
fr: Ajouter

en: Manage
fr: Gérer

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Done
fr: Terminé

en: Page URL
fr: URL de la page

en: Line
fr: Ligne

en: Log in
fr: Se connecter

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Phone Number
fr: Numéro de téléphone

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: Property
fr: Propriété

en: Key
fr: Clef

en: Scope
fr: Étendue

en: Proceed
fr: Procéder

en: Save Configuration
fr: Enregistrer la Configuration

en: Attribute Name
fr: Nom d'attribut

en: Domains
fr: Domaines

en: Click
fr: Clic

en: Module Settings
fr: Paramètres du module

en: Mappings
fr: Correspondances

en: Box
fr: Boîte

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: -- Select --
fr: -- Sélectionner --

en: Configure <span class="visually-hidden">@module</span>
fr: Configurer <span class="visually-hidden">@module</span>
