OAuth Client & OpenID Connect SSO - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Email Domain
pt: Domínio do Email

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Test
pt: Teste

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Add
pt: Adicionar

en: Manage
pt: Gerenciar

en: User Name
pt: Nome do Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Done
pt: Concluído

en: Line
pt: Linha

en: Log in
pt: Entrar

en: Provider
pt: Provedor

en: Phone Number
pt: Número do Telefone

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Property
pt: Propriedade

en: Key
pt: Chave

en: Scope
pt: Escopo

en: Application
pt: Aplicativo

en: Domains
pt: Domínios

en: Click
pt: Clique

en: Module Settings
pt: Configurações do módulo

en: Mappings
pt: Mapeamentos

en: -- Select --
pt: -- Selecionar --

en: Configure <span class="visually-hidden">@module</span>
pt: Configurar <span class="visually-hidden">@module</span>
