OAuth Client & OpenID Connect SSO - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Email Domain
it: Dominio di posta elettronica

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Cancel
it: Annulla

en: Disable
it: Disattiva

en: Action
it: Azione

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: Manage
it: Gestisci

en: Email
it: E-mail

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Done
it: Fatto

en: Warning
it: Avviso

en: Line
it: Riga

en: Log in
it: Accedi

en: Provider
it: Fonte esterna

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Property
it: Proprietà

en: Key
it: Chiave

en: Notice
it: Avviso

en: Info
it: Informazioni

en: Scope
it: Portata

en: Domains
it: Domini

en: Date and Time
it: Data e Ora

en: Emergency
it: Emergenza

en: Alert
it: Avviso

en: Critical
it: Critico

en: Weight for @title
it: Peso per @title
