OAuth Client & OpenID Connect SSO - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Email Domain
pt: Domínio do Email

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disable
pt: Desativar

en: Action
pt: Ação

en: Download
pt: Descarregar

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Test
pt: Testar

en: Password
pt: Senha

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Note:
pt: Nota:

en: Label
pt: Etiqueta

en: Add
pt: Adicionar

en: Manage
pt: Gerir

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: Done
pt: Operação concluída

en: Warning
pt: Aviso

en: Line
pt: Linha

en: Log in
pt: Entrar

en: Provider
pt: Fornecedor

en: IP Address
pt: Endereço de IP

en: Property
pt: Propriedade

en: Key
pt: Chave

en: Notice
pt: Aviso

en: Info
pt: Informações

en: Save Configuration
pt: Guardar Configuração

en: Debug
pt: Depuração

en: Application
pt: Pedido

en: Attribute Name
pt: Nome do Atributo

en: Domains
pt: Domínios

en: Mappings
pt: Mapeamentos

en: Emergency
pt: Emergência

en: Alert
pt: Alerta

en: Critical
pt: Crítico

en: Certificate
pt: Certificado

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Import Configuration
pt: Importar configuração

en: -- Select --
pt: -- Selecionar --

en: Select Timezone
pt: Selecione o fuso horário

en: Configure <span class="visually-hidden">@module</span>
pt: Configurar <span class="visually-hidden">@module</span>
