SAML SP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Service Provider (3.0.10) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Delete
hi: मिटायें

en: Attribute
hi: विशेषता

en: Value
hi: मान

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Documentation
hi: प्रलेखीकरण

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Test
hi: परीक्षण

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Back
hi: वापस

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: URL
hi: यूआरएल

en: Upload
hi: अपलोड

en: Email
hi: ईमेल

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Operation
hi: काम

en: Mapping
hi: मानचित्रण

en: Contact Us
hi: हमसे संपर्क करें
