SAML SP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Service Provider (3.0.10) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Attribute
fa: مشخصه

en: Value
fa: مقدار

en: Confirm
fa: تایید

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Test
fa: آزمایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: URL
fa: نشانی

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Separator
fa: جداکننده

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Query
fa: پرس و جو

en: Manage fields
fa: اداره میدان‌ها

en: Mapping
fa: نگاشت
