SAML SP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Service Provider (3.0.11) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Register
id: Daftar

en: Delete
id: Hapus

en: Attribute
id: Atribut

en: Value
id: Nilai

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Action
id: Tindakan

en: Test
id: uji

en: Settings
id: Pengaturan

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Upload
id: Unggah

en: Separator
id: Pemisah

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Operation
id: Operasi

en: Query
id: Kueri

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: Mapping
id: Pemetaan
