SAML SP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Service Provider (3.0.3) - en to kn translation catalogue (26 entries)

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Attribute
kn: ಗುಣವಿಶೇಷ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Documentation
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Manually
kn: ಹಸ್ತಮುಖೇನ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Common Name
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ ಹೆಸರು

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: State:
kn: ಸ್ಥಿತಿ:
