SAML SP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Service Provider (3.0.5) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Register
pt: Inscrever-se

en: Delete
pt: Eliminar

en: Attribute
pt: Atributo

en: Value
pt: Valor

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Description
pt: Descrição

en: Action
pt: Ação

en: Login
pt: Iniciar sessão

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Test
pt: Testar

en: Settings
pt: Definições

en: Back
pt: Para trás

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Separator
pt: Separador

en: Configuration
pt: Configuração

en: Operation
pt: Operação

en: Query
pt: Consulta

en: Manage fields
pt: Gerir campos

en: Mapping
pt: Mapeamento
