SAML SSO - Service Provider (3.1.4) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: select
hi: चुने

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Remove
hi: हटाएँ

en: administrator
hi: प्रशासक

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Test
hi: परीक्षण

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: Upload
hi: अपलोड

en: Email
hi: ईमेल

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Operation
hi: काम

en: Standard
hi: मानक

en: Mapping
hi: मानचित्रण

en: authenticated user
hi: प्रमाणित सदस्य

en: Contact Us
hi: हमसे संपर्क करें
