SAML SSO - Service Provider (3.1.4) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: select
uk: вибір

en: Delete
uk: Видалити

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Remove
uk: Вилучити

en: administrator
uk: адміністратор

en: Action
uk: Дія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Test
uk: Тест

en: Settings
uk: Налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: Upload
uk: Викласти

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Separator
uk: Розділювач

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Operator
uk: Оператор

en: Operation
uk: Дія

en: Common Name
uk: Загальне ім'я

en: Features
uk: Властивості

en: Query
uk: Запит

en: Standard
uk: Стандарт

en: Company Name
uk: Назва організації

en: Save Configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Mapping
uk: Відповідність

en: Delete Users
uk: Видалити користувачів

en: Premium
uk: Вищий сорт

en: authenticated user
uk: авторизований користувач

en: Attribute Name
uk: Назва атрибуту

en: Or
uk: Або

en: 7 days
uk: 1 тиждень

en: State:
uk: Стан:

en: Submit query
uk: Надіслати запит

en: For example: %url
uk: Наприклад: %url

en: Do Nothing
uk: Нічого не робити

en: 30 days
uk: 30 днів

en: Contact Us
uk: Зв'яжіться з нами

en: Learn more
uk: Дізнатися більше

en: Client Secret
uk: Пароль клієнта

en: Current Plan
uk: Поточний план

en: cURL is not enabled. Please enable cURL
uk: cURL не ввімкнено. Будь ласка, увімкніть cURL

en: Invalid credentials
uk: Недійсні облікові дані

en: Conditional logic
uk: Умовна логіка

en: Add from a URL
uk: Додати з URL-адреси

en: Setup Guides
uk: Посібники з налаштування
