SAML IDP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Identity Provider (3.0.9) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Register
id: Daftar

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Attribute
id: Atribut

en: Value
id: Nilai

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: Test
id: uji

en: Settings
id: Pengaturan

en: Back
id: Kembali

en: Upload
id: Unggah

en: Phone
id: Telepon

en: State
id: Status

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Operation
id: Operasi

en: Query
id: Kueri

en: Mapping
id: Pemetaan
