Mini site (3.0.3) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: File
ar: ملف

en: Archives
ar: أرشيف

en: Options
ar: الخيارات

en: File settings
ar: إعدادات الملفات

en: Allowed file extensions
ar: لواحق الملفات المسموح بها

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Maximum upload size
ar: أكبر حجم للملف المرفوع

en: About
ar: حول

en: File directory
ar: دليل الملف

en: Progress indicator
ar: مؤشر التقدم

en: Field types
ar: أنواع الحقل

en: Files displayed by default
ar: الملفات المعروضة بشكل افتراضي

en: Upload destination
ar: وجهة الرفع

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ar: تحديد أين يجب تخزين الملفات النهائية. التخزين الخاص للملف يضع قيودا أكثر من التخزين العام، لكنه يسمح بوصول محدود للملفات لهذا الحقل.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ar: افصل لواحق الملفات بمسافة أو فاصلة ولا تضع النقطة.

en: Enable Display field
ar: تفعيل حقل العرض

en: Enable Description field
ar: تفعيل حقل الوصف

en: File format settings
ar: إعدادات نسق الملف

en: Replace the file name by its description when available
ar: استبدل اسم الملف بالوصف الخاص به عند توفره
