Mini site (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: File
ja: ファイル

en: Archives
ja: アーカイブ

en: Options
ja: オプション

en: Reference
ja: 参照

en: File settings
ja: ファイルの設定

en: Allowed file extensions
ja: 許可されている拡張子

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Maximum upload size
ja: 最大アップロードサイズ

en: About
ja: アバウト

en: File directory
ja: ファイルディレクトリー

en: Progress indicator
ja: 進捗状況の表示

en: Unable to create
ja: 作成不可

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Files displayed by default
ja: デフォルトでファイル表示

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ja: ファイルが最終的に保存される場所を選択する。プライベートファイル保存は、パブリック保存に比べてはるかに大きなオーバーヘッドがありますが、このフィールド内ファイルへのアクセス制限を行うことができます。

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ja: 拡張子はスペースまたはコンマで区切り、最初にピリオドを使わないでください。

en: Reference method
ja: 参照方法

en: Enable Display field
ja: ディスプレイフィールドを有効にする

en: Enable Description field
ja: 説明フィールドを有効にする

en: Generic file format settings
ja: 一般的なファイルのフォーマット設定

en: File format settings
ja: ファイルフォーマットの設定

en: File selection handler settings
ja: ファイル選択ハンドラの設定
