Mix (1.8.2) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Development
fr: Développement

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Node
fr: Nœud

en: Active
fr: Actif

en: Page title
fr: Titre de page

en: User picture
fr: Image de l'utilisateur

en: Advanced
fr: Avancé

en: class
fr: classe

en: Front page
fr: Page d'accueil

en: id
fr: identifiant (id)

en: CSS class(es)
fr: Classe(s) CSS

en: About
fr: À propos

en: Meta tags
fr: Balises meta

en: Hide submit button
fr: Masquer le bouton de soumission

en: Frontpage
fr: Page d'accueil

en: Provide a password for the new account in both fields.
fr: Saisissez un mot de passe pour le nouveau compte dans les deux champs.

en: Dropdown
fr: Liste déroulante

en: Error pages
fr: Pages d'erreur

en: Link attributes
fr: Attributs du lien

en: All messages, with backtrace information
fr: Tous les messages, avec les informations de trace
