Mix (1.9.0) - en to is translation catalogue (21 entries)

en: Development
is: Þróun

en: Description
is: Lýsing

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Administration
is: Stjórnun

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Password
is: Lykilorð

en: Settings
is: Stillingar

en: Save
is: Vista

en: Keywords
is: Lykilorð

en: Node
is: Nóða

en: Active
is: Virkt

en: Page title
is: Titill síðu

en: User picture
is: Mynd af notanda

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Front page
is: Forsíða

en: About
is: Um

en: Provide a password for the new account in both fields.
is: Skrifaðu lykilorð fyrir nýja aðganginn í báða reitina.

en: Dropdown
is: Fellivalslisti
