Mix Modules Up (8.x-1.0-rc3) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Development
hi: उद्विकास

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Core
hi: कोर

en: Not found
hi: नहीं मिला

en: Selected
hi: चुना गया

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Desc
hi: अवरोही

en: Order
hi: क्रम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Source
hi: स्रोत
