Mobile Number (2.0.2) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Country
it: Paese

en: Required
it: Obbligatorio

en: All
it: Tutti

en: Widget settings
it: Impostazioni widget

en: Optional
it: Opzionale

en: Phone number
it: Telefono

en: Installed
it: Installato

en: Country Code
it: Codice Paese

en: Country code
it: Prefisso internazionale

en: Field settings
it: Impostazioni campo

en: Country name
it: Nome della nazione

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Unique
it: Univoco

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Storage settings
it: Impostazioni archiviazione
