Mobile Number Login OTP (1.0.0) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Item
ja: 項目

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: Remove
ja: 削除

en: Weight
ja: ウェイト

en: Sender
ja: 送信者

en: Mobile
ja: モバイル

en: Log in
ja: ログイン

en: Login attempt failed for %user.
ja: %user さんがログインに失敗しました。

en: About
ja: アバウト

en: Login failed
ja: ログインに失敗

en: Add more
ja: さらに追加

en: Login page
ja: ログインページ

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Login attempt failed from %ip.
ja: %ip からのログイン失敗。

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
ja: ご使用の IP アドレスからのログイン試行失敗回数が多すぎます。この IP アドレスは一時的にブロックされます。後でもう一度試すか、<a href=":url">新しいパスワードを要求</a>してください。

en: There has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>. | There have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
ja[0]: このアカウントで複数回続けてログインに失敗したため、一時的にブロックしています。しばらくしてから改めてお試しいただくか、<a href=":url">パスワードを再発行</a>してください。
ja[1]: このアカウントで@count回続けてログインに失敗したため、一時的にブロックしています。しばらくしてから改めてお試しいただくか、<a href=":url">パスワードを再発行</a>してください。
