Mobile Number Login OTP (1.0.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Weight
pt: Peso

en: Sender
pt: Remetente

en: Send SMS
pt: Enviar SMS

en: Log in
pt: Entrar

en: Add template
pt: Adicionar modelo

en: Login attempt failed for %user.
pt: O início da sessão falhou para %user.

en: About
pt: Sobre

en: Login failed
pt: Falha na autenticação

en: Add more
pt: Adicione mais

en: Login page
pt: Página de autenticação

en: Api Key
pt: Chave da API

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Login attempt failed from %ip.
pt: Falha na tentativa de login de %ip.

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
pt: Demasiadas tentativas de login a partir do seu endereço de IP. Este endereço de IP está temporariamente bloqueado. Volte a tentar novamente mais tarde ou <a href=":url"> peça uma nova senha</a>

en: There has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>. | There have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
pt[0]: Houve mais de uma tentativa de login falhado para esta conta. Está temporariamente bloqueado. Tente novamente mais tarde ou <a href=":url">solicite uma nova senha</a>.
pt[1]: Houve mais de @count tentativas de login falhados para esta conta. Está temporariamente bloqueado. Tente novamente mais tarde ou <a href=":url">solicite uma nova senha</a>.
